Chrzest

Udzielany jest w naszej parafii w ostatnią niedzielę miesiąca podczas Eucharystii o godz 12.30.

Chcąc zgłosić dziecko do chrztu, rodzice osobiście dostarczają do Biura Parafialnego następujące dokumenty:

• skrócony akt urodzenia dziecka,
  • świadectwo ślubu kościelnego (lub dokument potwierdzający zawarcie związku cywilnego),
  • zgodę proboszcza parafii z których pochodzą kandydaci na rodziców chrzestnych, że mogą wypełnić funkcję rodzica chrzestnego.

Osoby nie mające, żadnego związku formalnego, a chcące ochrzcić swoje dziecko proszone są o dostarczenie odpisu zupełnego aktu urodzenia dziecka  oraz przybycie w godzinach urzędowania Biura Parafialnego wraz z kandydatami na chrzestnych w celu spisania stosownych zobowiązań.

Jeżeli dziecku w akcie urodzenia nadano IMIĘ niemające świętego patrona, warto wybrać dziecku do chrztu drugie imię, będące imieniem świętego lub błogosławionego.

Ponadto :

W naszej Parafii odbywają się 3 katechezy przygotowujące rodziców i chrzestnych do sakramentu chrztu dziecka.

Pierwsza i druga katecheza odbywają się odpowiednio w pierwszą i drugą sobotę miesiąca w salce przy kościele o godzinie 19.00. Na katechezy te można przyjść jeszcze przed narodzeniem dziecka.

Na trzecią katechezę, należy przynieść zaświadczenia o wysłuchaniu  pierwszej i drugiej katechezy. Trzecia katecheza odbywa się o godzinie 19.00, w sobotę bezpośrednio poprzedzającą niedzielę w którą odbędzie się chrzest.