Chrzest

Udzielany jest w naszej parafii w ostatnią niedzielę miesiąca podczas Eucharystii o godz 12.30.

Chcąc zgłosić dziecko do chrztu, rodzice osobiście dostarczają do Biura Parafialnego następujące dokumenty:

• skrócony akt urodzenia dziecka,
  • świadectwo ślubu kościelnego (lub dokument potwierdzający zawarcie związku cywilnego),
  • zgodę proboszcza parafii z których pochodzą kandydaci na rodziców chrzestnych, że mogą wypełnić funkcję rodzica chrzestnego.

Osoby nie mające, żadnego związku formalnego, a chcące ochrzcić swoje dziecko proszone są o dostarczenie odpisu zupełnego aktu urodzenia dziecka  oraz przybycie w godzinach urzędowania Biura Parafialnego wraz z kandydatami na chrzestnych w celu spisania stosownych zobowiązań.

Jeżeli dziecku w akcie urodzenia nadano IMIĘ niemające świętego patrona, warto wybrać dziecku do chrztu drugie imię, będące imieniem świętego lub błogosławionego.