Wspólnota św. Moniki

Wspólnota św. Moniki w naszej parafii to grupa matek ministrantów. Łączy nas to, że nasi synowie służą przy ołtarzu oraz to że, jak wszystkie matki mamy z nimi moc radości i problemów. We wspólnej i indywidualnej modlitwie troszczymy się o powołania z naszej parafii, modlimy się za księży i za naszych synów. Do tej posługi powołał naszą grupę ks. Krzysztof Grześkowiak. Spotykamy się raz w miesiącu by się wzajemnie poznać, porozmawiać, wymienić radościami i kłopotami, wspólnie pomodlić.

Patronuje nam św. Monika matka św. Augutyna. Jest ona patronką chrześcijańskich kobiet, za jej wstawiennictwem wyprasza się łaski w intencjach ratowania duszy dziecka, męża. Św. Monika jest też wzorem nadziei i wytrwałości w modlitwie.

Zapraszamy do nas wszystkie mamy ministrantów oraz wszystkie te panie którym na sercu leżą święte powołania kapłańskie i świętość naszych księży.

Kontakt przez ks. Wiktora lub ks. Proboszcza.