Pielgrzymka do Fatimy

W terminie 20.04 – 04.05.2018 odbędzie się parafialna pielgrzymka do Fatimy. Zachęcamy do zapoznania się z jej programem:

Pobierz w formie dokumentu

1 dzień – wyjazd o godz.5.00; przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię do Tarvisio (obiadokolacja, nocleg)

2 dzień – przejazd do Turynu – spacer po historycznym centrum: Piazza San Carlo, Palazzo Carignano, Palazzo Madama, katedra, gdzie przechowywany jest Całun Turyński (obecnie niedostępny dla zwiedzających) (obiadokolacja, nocleg)

3 dzień – przejazd do La Salette – pobyt w Sanktuarium: zwiedzanie, udział we Mszy Świętej i wieczornej procesji ze świecami; (obiadokolacja, nocleg)

4 dzień – przejazd do Lourdes udział w wieczornej Procesji Różańcowej ze świecami (obiadokolacja, nocleg)

5 dzień – Msza Święta przy Grocie, zwiedzanie: Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańca Świętego, Krypta, Bazylika Piusa X, udział w Drodze Krzyżowej, możliwość kąpieli w cudownej wodzie (obiadokolacja, nocleg)

6 dzień – przejazd do Oviedo – spacer po Starym Mieście: Plaza de Alfonso II z Katedrą San Salvador, Kaplica św. Michała, w której przechowywana jest cenna relikwia – Chusta, którą przykryto zakrwawioną twarz Chrystusa zdjętego z krzyża (obiadokolacja, nocleg)

7 dzień – przejazd do Santiago de Compostela – nawiedzenie grobu Św. Jakuba Apostoła, zwiedzanie katedry, przejazd do Fatimy (obiadokolacja, nocleg)

8 dzień – pobyt w Sanktuarium w Fatimie: Droga Krzyżowa (w gaju oliwnym), zwiedzanie rodzinnej wioski Hiacynty, siostry Łucji i Franciszka – Adjustrel, zwiedzanie bazyliki, czas wolny na indywidualną modlitwę w Kaplicy Objawień z figurką Fatimskiej Madonny (obiadokolacja, nocleg)

9 dzień – cd. pobytu w Fatimie; przejazd do Nazare – znany kurort nad Atlantykiem, po drodze zwiedzanie opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha (obiadokolacja, nocleg)

10 dzień – przejazd do Madrytu – zwiedzanie miasta: Katedra Św. Izydora, Pałac Królewski /z zewnątrz/, Plac Mayor, Plac Słońca (obiadokolacja, nocleg)

11 dzień – przejazd do Saragossy – zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej z Kolumny, przejazd w ok. Barcelony (obiadokolacja, nocleg)

12 dzień – przejazd na Montserrat zwiedzanie Sanktuarium Czarnej Madonny, przejazd do Barcelony – zwiedzanie miasta: Wzgórze Montjuic, Katedra Św. Eulalii, Las Ramblas, Sagrada Familia (obiadokolacja, nocleg)

13 dzień – przejazd do Ars – zwiedzanie Bazyliki św. Jana Vianney – patrona Proboszczów (obiadokolacja, nocleg)

14 dzień – przejazd w kierunku granicy niemiecko–czeskiej (obiadokolacja, nocleg)

15 dzień – przejazd do Świętej Góry – pobyt w najważniejszym Sanktuarium Maryjnym Czech, wyjazd w kierunku Polski, powrót ok. 22.00

Uwaga! kolejność zwiedzania może ulec zmianie

TERMIN: 20.04 – 04.05.2018

CENA: ok. 1550zł + 565euro

Cena zawiera:* przejazd komfortowym autokarem / klimatyzacja, video, barek z ciepłymi
i zimnymi napojami/, * 14 noclegów – hotele klasy turystycznej / pokoje 2,3 osobowe z łazienkami/ * 14 śniadań i 14 obiadokolacji, * ubezpieczenia KL i NNW, * opiekę pilota, * zestawy tour audio guide,* wymaganych przewodników lokalnych,* wymagane bilety wstępu * składka na TFG

Dodatkowa opłata – dla chętnych wstęp do Sagrada Familia – 15 euro

Cena nie zawiera: * napojów do obiadokolacji,