Harmonia caelestis

FOTO

Zespół „Harmonia caelestis” powstał w 2011r i działa przy parafii w Przeźmierowie.
Dyrygentem i „szefową” jest pani Agnieszka Fecek, posiadająca odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie w prowadzeniu zespołów czterogłosowych i czująca ducha muzyki kościelnej.
Chcemy wykonywać śpiew liturgiczny w stylu dominikańskim, być może z oprawą instrumentalną.
Jest to bardzo ciężka praca, gdyż każdy z głosów musi być prawidłowo wyśpiewany, aby współbrzmienie całości było piękne.
Nie boimy się tego wyzwania, gdyż uważamy, że Panu Bogu należy się absolutnie wszystko co najpiękniejsze. Stąd też taka a nie inna nazwa zespołu: „Harmonia caelestis” – „Niebiańska harmonia”nie jest przypadkowa, gdyż chcemy dążyć do takiego wykonania, o którym pisała Hildegarda z Bingen, średniowieczna mistyczka.
Śpiew na chwałę Bożą powinien być doskonały niczym nieustanne wielbienie Boga jak Cherubiny, Serafiny i Aniołowie w niebie.
Nasz zespół powstał w 2012 roku i mamy nadzieję, że będzie rozkwitał.
Zapraszamy tych, którzy chcieliby z nami wielbić naszego Stwórcę śpiewem lub grą na instrumencie.
Na chwilę obecną członkami zespołu są: Agnieszka1, Agnieszka2, Agnieszka3, Natalia, Karolina, Konrad, Jędrzej, Jacek, Piotr, Miłosz i Mariusz.

Strona www scholi „Harmonia caelestis”: