Schola ANTOŚKI

Nasz parafialny chórek “Antośki” wyłania się z mroku dziejów w 1993 r., kiedy to śp. ksiądz prałat Jan Szkopek zlecił sławnej katechetce Hani Mueller zorganizowanie krucjaty eucharystycznej.
Po wielu latach, tak około roku 2010, do Hani dołączyła Krysia Jarysz oraz Karolina Stępak i Czesia Kubalewska. Wkrótce Krysia zaczęła grać w zespole pierwsze skrzypce, ooops tzn. pierwszą gitarę i tak jest do dziś.
Dziewczyny uświetniają coniedzielną Mszę świętą dla dzieci o godzinie 11.00, ale wychodzą też do ludzi. Zaśpiewały m.in. na Festynie Antoniańskim w 2010r., a w 2011 wystąpiły po raz pierwszy pod nazwą Antośki. Z miejsca zakasowały konkurencję zdobywając nagrodę przechodnią- Bęben Proboszcza!
Ostatnio dały występ na jarmarku Bożonarodzeniowym w samym sercu Poznania.
Antośki to prawdę mówiąc wcale nie same Antoniny, w zasadzie nie ma w grupie ani jednej, są za to: dwie Marysie, dwie Julie, Michasia, Magda, Andżelika, Dominika, Oliwia, Karolina, Agnieszka, Basia, Ania, Klaudia, Martyna, Ola, Marianna, Zosia, Natalia, Nadia..
Ich marzeniem jest występ jako support przed Benedyktem XVI, ale ponieważ w Watykanie jeszcze się na nich nie poznali, może być przed księdzem proboszczem Tomaszem, bo to też bardzo ważna osoba i może kiedyś zostanie papieżem;)

ZALACZNIKI